OblečenieTopánky

Čižmy Acerbis X-Move 2 – dvojročné zhodnotenie

X-Move majú za sebou už dva roky odjazdené a odtestované na rôznych mašinách či rôznych druhoch terénu, tak nastal čas, pozrieť sa na ne bližšie a trochu ich zhodnotiť.

Úplne prvé treba spomenúť pohodlie. Sadli mi hneď na prvé obutie a nemusel som si na ne zvykať ani na moto. To, že mám nové čižmy, som vnímal presne 836 metrov. Aj to bol len pocit, že sú celkovo pevnejšie ako vtedy už vyčvachtané Formy Dominator Comp, ktoré som mal štyri roky.

V úplnej väčšine prípadov si kupujem všetku obuv vo veľkosti 42, no tieto čižmy som bral 43ky. Hlavne preto, aby som tam vedel v pohode vopchať nohu aj s nepremokavou ponožkou Dexshell. Bolo mi dopredu jasné, že čižmy nie sú vodotesné a kedže jazdím celý rok a vlastne viacej na jeseň či cez zimu, bol som prezieravý a zariadil sa takto.

Čo sa teda týka pohodlia a poddajnosti, čižmy mi vyhovujú a som s nimi spokojný. Ak by som spomenul údržbu, ktorú nemám rád asi ako väčšina z nás, tak aj tá je bezproblémová. Sem-tam ich po jazde prebehnem vapkou a čas od času sa im povenujem aj kefkou. Jeden jediný krát, a to pred fotením do tohto článku, som ich rozobral na kĺboch, vyčistil aj zvnútra a nakoniec aj nakrémoval. Vlastne až vtedy som si všimol, že čižmám nie je v podstate nič, čo by im ubralo na funkčnosti. V podstate ani na kráse, keď tých pár oderkov beriem ako dôkaz toho, čo všetko už zachránili.

A zachránili toho ozaj dosť. Párkrát som si prešiel po nohe v zákrute sám, párkrát niekto cudzí, odrážali útoky nespočetného množstva kameňov, koreňov a iných útočných prírodných prekážok. Dobre si stoja aj podrážky, na ktorých sa postupne podpisujú zubaté stupačky. Musím pochváliť aj nábeh pred spodnou prackou, ktorý zachránil pracku pred odrazením určite viac ako raz. Pracka stojí 20€ a určite by ma netešilo, keby som ich musel za rok meniť dva-tri krát. Tento nábeh bol aj jeden z dôvodov, prečo som si vyberal tento model. Tak som rád, že sa táto fičurka osvedčila. Gumené plochy na špici a na vnútorných stranách čižmy sa taktiež osvedčili a v podstate nejavia známky používania.

Zatiaľ som dokázal zničiť len švy pod kĺbom, ktoré sú skôr pro forma. Aspoň je teraz lepší prístup ku skrutkám na kĺboch, ktoré som dokázal už dve stratiť. No a niekde som načal aj švy na členkovej pracke. Desaťminútová práca s ihlou a niťou a problém je vyriešený.

Zatiaľ som s nimi nadmieru spokojný a s kľudným svedomím ich môžem odporúčať. V podstate ide o relatívne nie drahé čižmy s kĺbom a dobrou výbavou. Vlastne spokojný som natoľko, že som si na novú sezónu zaobstaral ďalšie. Filip má ešte predchádzajúcu verziu a taktiež na túto sezónu ide do X Move 2 v novej farbe a Gabika svoje staré X Pro pre novú sezónu apgrejduje ako inak na X Move 2.

http://www.fullgas.shop/acerbis-x-move-2/

1 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *