ChráničeOblečenie

Kolenné chrániče Leatt Dual Axis – dobrý pomer cena, komfort a úžitok

Leatt Dual Axis – Jazdíme skoro stále a vždy niečo testujeme či skúšame. Väčšinou ide o dlhodobé testy, aby mali čo najvyššiu výpovednú hodnotu. A tak sme podrobili takémuto testu aj kolenné chrániče od výrobcu Leatt.

Čo sa týka pohodlnosti či komfortu nosenia, Leatt sa snažil chrániče urobiť čo najpohodlnejšie a zodpovedá tomu polstrovanie a aj upínacie pásy doplnené o široké podložky, ktoré zabraňujú nepríjemnému zarezávaniu sa popruhov. Polstrovanie sa síce nedá odnímať, čo možno trochu znepríjemňuje pranie, no je to len malá cena za ich ostatné plusy.

Tie sú úplne jasné: majú dva kĺby, vďaka ktorým sa dobre nosia, kolennú časť majú „vo vnútri“ a neberú tak zbytočne miesto v nohaviciach, pohodlné upínanie a polstrovanie, relatívne pevné s dlhou životnosťou a ako bonus aj dobre vyzerajú.

Ako mínusy by som spomenul neodnímateľnosť polstrovania a jeho trochu „zložitejšie“ čistenie. Do práčky sú trochu neskladné, a tak ich treba namočiť do vody s pracím práškom, nechať odmočiť, potom prebehnúť kefkou, vyplákať a nechať uschnúť. Ako druhé mínus by som spomenul nity na polstrovaní, ktoré časom od agresívneho potu môžu začať korodovať. Preto sa snažím vždy po jazdení chrániče nechať vysušiť a až potom ich ukladám do skrine.

Zatiaľ som s Dual Axis spokojný a aj naďalej chrániče používam skoro každý druhý deň.

Dovozcom zančky Leatt je FOX RACING Slovakia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *