BatohyOblečenie

Batohy Acerbis s rezervoárom na vodu

Niekto to nazýva „camelbak“ či „hydrapak“ a niekto len jednoducho po našom, vak na vodu. Je úplne nepodstatné, ako sa to volá, služba, ktorú to má odviesť, je jasne daná. Zabezpečiť dostatok tekutín počas (nielen) športových aktivít.

Talianska firma Acerbis má vo svojej ponuke tri rozdielne prevedenia vakov s rezervoárom na vodu. Dva sú klasické batohy na chrbát, každý s dvojlitrovým rezervoárom, akurát s rozdielnou veľkosťou úložného priestoru. Pre jazdcov, ktorí nemajú radi batohy je tu tretie prevedenie 1,5 litrového rezervoáru v spojení s ľadvinkou. Bližšie sa povenujem každému v ďalšej časti.

AQUA DRINK BAG

Je menší z dvojice batohov, ktorý má 3 litre úložného priestoru a 2 litrové vrecko na vodu. To má veľký plniaci otvor, cez ktorý sa dá relatívne ľahko umyť. Náustok na pitie je uzatvárateľný a má, samozrejme, aj krytku proti nečistotám. Hadička na pitie sa dá vyviesť buď to vpravo alebo vľavo nad popruhmi.

Popruhy na ramená sú jednoducho nastaviteľné pomocou suchých zipsov a v strede na hrudníku sa dajú zopnúť spolu, aby sa nezošuchovali z ramien. Batoh má zvláštne odnímateľné vrecko na náradie s gumičkovými priehradkami. Zadná časť batohu je vyplnená mäkučkým polstrovaním a prekrytá priedušnou sieťkou.

pozrieť na eshope: www.fullgas.shop/acerbis-acqua-drink-bag/

H2O DRINK BAG

So svojimi 10 litrami úložného priestoru a 2 litrami rezervoáru je to väčší z dvojice batohov. Pre vyššiu nosnosť má, samozrejme, trochu iné popruhy, ktoré sú nastaviteľné na prackách a proti zošuchovaniu z ramien sa popruhy dajú spojiť na hrudi, plus je batoh vybavený aj opaskom na pás. Tak isto ako aj pri AQUA DRINK BAGu, aj tu sa dá hadička vyviesť na obe strany popruhov.

Na popruhoch je gumičkové vedenie na hadičku. Batoh má viacej malých odkladacích priestorov, sieťku, menšie zazipsovateľné vrecko a na dva popruhy s rýchloupínaním v spojení s gumičkovým pavúkom nastaviteľné zvláštne vrecko. Pod týmto špeci priestorom je ďalšie vrecko na zips s gumičkovým organizérom na náradie. Na popruhoch je vedenie pre hadičku na pitie. Na chrbte má taktiež mäkké polstrovanie a priedušnú sieťku.

pozrieť na eshope: fullgas.shop/h2O-drink-bag

DROMY WAISTPACK

Pre tých, čo nemajú radi na chrbte záťaž, je tu DROMY WAISTPACK. Ide vlastne o ľadvinku s vodným rezervoárom. Priestor na náradie a iné drobnosti má objem 3 litre a vak na rezervoár od Hydrapack-u má objem 1,5 litra. Opasok na zapínanie je na suchý zips plus nastaviteľný popruh na clik-clak zacvaknutie. Opasok má na prednej časti malú kapsičku na zips, trebárs na peniaze. Potom sú po oboch stranách pri hlavnej kapsičke dve malé vrecká. Jedno len na suchý zips a druhé aj v spojení so zipsom.

Hlavná ľadvinka je prekrytá s krytkou na suchý zips a v nej sa nachádza zipsovateľné priesvitné vrecko. Ďalej tu je zvlášť priestor pre náradie či iné potrebné veci a zvlášť priestor pre rezervoár. Ten má po oboch stranách otvory pre hadičku. Hadička sa dá pomocou špeci popruhu pripnúť k prilbe a mať ju tak stále po ruke, vlastne skôr pri puse. Zadná časť ľadvinky je vypolstrovaná tromi tučnými vankúšikmi. Samozrejmosťou je aj držiak na nosenie v ruke.

Blíži sa nám štvorhodinový maratón v maďarskom Piliscseve, kde sa bez takéhoto niečoho asi nezaobíde nikto. Teda ak nechce každé jedno kolo stáť na vypláchnutie úst či doplnenie vypotených tekutín. Pre účastníkov pretekov sme pripravili 20% zľavu na tieto produkty, objednané alebo zakúpené cez našu stránku fullgas.shop.

pozrieť na eshope: fullgas.shop/dromy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *