Topánky

MX čižmy Acerbis X-Move 2 – Tretia generácia

Dovolím si povedať, že rokmi overené X-Move na nás spravili dojem, tak sme v sezóne 2017 opäť siahli po tomto modeli a vstupujeme s nimi aj do novej sezóny 2018.
Prvú generáciu X-Move má v tíme Filip, druhú mám ja a tretiu máme všetci traja aj s Gabikou. Takže rozdiely medzi jednotlivými vývojovými stupňami vieme porovnať nielen z propagačných materiálov, ale vidíme ich a porovnávame priamo v praxi.

X-move boli doteraz najvyšší model z ponuky talianského Acerbisu. Jedná sa o kĺbové čižmy umožňujúce ľahší ohyb v členku (oproti bezkĺbovému modelu X-PRO V), ale dovoľujú aj mierny výkyv do strany. Gumené časti na špicoch zlepšujú grip na radičke a na vnútornej strane čižmy slúžia nielen pre lepší grip a pevnejšie držanie motorky, ale aj ako ochrana proti prepáleniu plastu. Vnútro je z hypoalergénneho, priedušného a antibakteriálneho materiálu.

Ochrana spodnej pracky pred odlomením je na všetkých modeloch, no na prvom modeli je trochu odlišná od ostatných. Druhá a tretia generácia ju majú o niečo prepracovanejšiu a trochu lepšie chráni pracku pred utrhnutím.
Na prvej generácii je odlišný aj systém zapnutia členkovej pracky. Je dlhá a predsa len úzka. Na dvojkovom a trojkovom modeli už to je prerobené.

Pri zhodnotení po dvoch rokoch na svojom dvojkovom modeli som spomenul povolené alebo roztrhnuté šitie na niektorých častiach. Na členkovej pracke sa začali švy párať najskôr od častého a dlhodobého použitia. Nenašiel som tam žiadne náznaky mechanického poškodenia. Dá sa to v podstate jednoducho prešiť. Zrejme mali takýchto spätných info viac, a tak na trojkovom modeli nie je dvojité šitie, ale už je trojité. Takže predpokladám, že to bude držať dlhšie. Švy sa mi rozpárali aj na vnútornej strane pod kĺbom. Tam sú ale švy dosť na rane a rozpáraniu určite dopomohlo aj nejaké to mechanické násilie. Preto má už tretí model na vnútornej strane výlisok, ktorý bude švy chrániť pred takýmto poškodením.

Ostatné je v podstate totožné, a tak som si viac než istý, že aj tretia generácia čižiem Acerbis X-Move 2.0 vydrží intenzívne dvojročné používanie bez potreby meniť ich za niečo nové. Iba ak, tak kvôli novej farbe, ktorých ponuka je neustále rozširovaná. Začali na dvoch, potom ponúkali tri, päť a teraz už osem farebných kombinácií. Takže aj manekýni si majú z čoho vyberať.

www.fullgas.shop/acerbis-x-move-2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *