Príslušenstvo

Acerbis X-Force vs. Rally III vs. Rally Pro – porovnanie chráničov rúk

Keď som začal jazdiť aj mimo MX trate a zavítal som trochu medzi stromy, veľmi rýchlo som sa rozhodol, že potrebujem nové chrániče rúk. A to nielen na ochranu rúk, ale aj páčok a pár ďalších drobností.

Acerbis X-Force

Úplne prvé som si dal ešte na Husqvarnu CR, keď mi odletený kameň od motorky predo mnou zdemoloval hánku na pravej ruke. Vtedy som sa rozhodol, že potrebujem chránič rúk. Siahol som po Acerbis X-Force. Také klasické MX „lapanky“. Mali spĺňať len jediné – ochrana pred odletujúcimi kameňmi. Časom som ale nahodil na ne aj nadstavbu proti chladu a vetru. Párkrát som to využil a splnili, čo bolo treba.

Držiak chráničov je plastový a celkom pružný, takže vydržal skoro všetko. Zlomil som ich len dvakrát. Aj to v piesku, kedy sa doň chránič zapichol, a teda pružnosť materiálu našla svoju hranicu. Bol som s nimi spokojný a stále ich aj mám na Huske nahodené. Ale do lesa medzi stromy to nie je ono. Aj keď je to lepšie ako nič.

pozrieť v eshope: www.fullgas.shop/x-force

Acerbis Rally III

Na endurkovanie som sa preto rozhodol vybrať celokryté chrániče. Vyberal som medzi viacerými a aj kvôli dizajnu som vybral Acerbis Rally III. Zdali sa mi krajšie, ľahšie a s lepšou ochranou pred vetrom než iné. Prax ukázala, že som si vybral správne. Vydržali toho ozaj veľa a stále som ich kompletne nezničil. Odporúčal sa len „ježko“ v riadidlách. Po nespočetne veľa pádoch, kedy sa aj blastre potočili sa nie je čomu čudovať. Dokázal som ich na dvoch miestach prasknúť a nakoniec aj trochu pomeniť ich tvar, no stále sú schopné čo to odslúžiť.

pozrieť v eshope: www.fullgas.shop/rally3

Acerbis Rally Pro

Rally Pro si ako prvý do tímu Fullgas zakúpil Filip na svoju Hondičku. Potom ich dostala Gabika na Alpa a nakoniec som ich montoval aj ja. Keď som videl, čo už na Filipovej moto zažili a stále držia, nemusel som sa ani zamýšľať nad tým, či sa mi páčia dizajnovo. Lebo Rally III sa mi páčia teda určite viac. Lenže pri tomto výbere vyhrala odolnosť, ktorú som na Rally Pro videl. Keďže teda nebolo nad čím rozmýšľať, už som ich aj objednával.

Je zaujímavé, že majú presne toho istého ježka do rajdov ako Rally III, no tu drží nejako lepšie. Vysvetľujem si to tým, že predsa len hliníková konštrukcia je pevnejšia a keď je to pozaťahované všetko ako treba, nikde to nemá možnosť prepružiť ako pri plastových trojkách.

Zatiaľ ich teda chválim komplet ako sú. „Párkrát“ už zachránili páčky pri klasických pádoch na bok, pár nárazov do stromov, sem tam zachránili nechcené stlačenie prednej brzdy pri hromadnej skrumáži po MX štarte a nárazoch do niekoho predo mnou. Dokonca som si vyskúšal aj to, čo počúvam aj ako hlavné a najväčšie negatívum, že prečo si nekúpiť takéto blastre. Možno som nepostupoval presne tak, ako všetci ostatní, no ja to beriem ako ich pozitívum.

V Strážoch na Motocorse Cupe som po dlhom boji o šieste miesto chcel konečne ustáliť svoju pozíciu a pri jednom dvojáku z kopca som to mierne prepálil a dopadal až na rovinu z veľkej výšky. Blížiaci sa koniec preteku so sebou priniesol aj únavu a ja som pri doskoku neudržal ruky na rajdoch a krásne sa mi zošmykli medzi gripy a blastre. Jasne, rana jak hovado, áno, aj som si odrel vrchnú časť dlane a mám tam jazvu, no ruky mi zostali v podstate stále schopné trochu ovládať moto a nepreletel som bradou až na budíky. Vďaka tomu som všetko ustál a dokázal som zastaviť a zatočiť ešte pred „okopom z druhej svetovej“. V pohodičke som dojazdil síce na siedmom mieste, ale dojazdil.

Ďalšie také plus som zažil teraz nedávno, keď som na pieskovej trati a rozbitom nájazde na lavicu nezrovnal rozhodenú moto a krásne z trojmetrovej výšky som zapichol moto predným do piesku a ja som sa prevesil bruchom cez riaditko. Rana to bola slušná, pokračoval som až na urgentnom príjme, ale na bruchu mám len razítko od boku blastra. Predpokladám, že ak by som mal holé rajdy, dopadlo by to horšie.

Zatiaľ to teda vyzerá tak, že zostanú na mojej moto bez potreby hľadať inú alternatívu. Inak, blížia sa termíny motardovania v Dunajskej Strede, tak predpokladám, že tam pribudnú ďalšie poznatky.

pozrieť v eshope: www.fullgas.shop/rally-pro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *