Bundy

Bunda Acerbis Impact – zhodnotenie

Rok a pol intenzívneho nosenia v rôznych podmienkach je za nami, tak je na čase vystaviť vysvečko.

Za ten čas som stihol vyskúšať skoro všetko možné, čo sa týka počasia, motoriek aj rôznych jazdných režimov. V podstate sa o ňu vôbec nestarám, len ju vždy po jazde nechám dobre vyschnúť, či už od potu, alebo od blata. Jedenkrát som ju už “vykefoval” s Lanzou a jedenkrát len tak na sucho, aj to len preto, lebo sme išli fotiť Triumph Tiger Explorer. Tak nech nie som úplná blatová machuľa. Inak ju len vyprášim a to je celé. Buď to opadá, alebo neskôr oprší.

Ako som písal v prvom článku, na mx sa mi hodila možnosť odopnutia rukávov. Raňajšie tréningy som odjazdil v celej bunde, no prvú finálovú už som išiel bez rukávov. Tak isto aj pri testovačkách offroad motoriek, kde si nenosím zbytočne veľa oblečka. Skrátka, ak je ráno chladnejšie a potom to slnko vykúri, tak je táto možnosť super.

Bunda je vďaka materiálu Nylon Oxford 840D do určitej miery vodeodolná a len tak hneď nepremokne a neprefúkne. K tomuto dopomáha aj tesné zapnutie rukávov okolo zápästia a okolo krku. Či už teda popŕcha, alebo som po tréningu spotený a idem domov na moto, bundu neprefúkne a ja neprechladnem. Takže po tejto stránke som s bundou spokojný a nemám výčitky.

Čo sa týka nejakej ochrany pred odreninami či spáleninami po pádoch, chválim ju tiež. Stihol som síce prepáliť kúsok rukávu za zápästím, lenže o koleno výfuku, keď som sa vyvalil v blate na DRke a na bicepse som si ju rozstrapkal o nejakú haluz trčiacu do cesty. No to je tak všetko.

Prepálenú časť chcem zaštopkať kvôli estetike, ale nijako mi to neprekáža v užívaní, tak to nechám až na dlhé zimné večery.

Po stránke užívania nemám výhrady a som nadmieru spokojný. Po stránke spracovania spomeniem cvoky. Písal som, že sú hrozne tuhé a ťažko sa nielen zapínajú, ale aj odopínajú. A to si už vybralo svoju daň. Keď som ich odopínal tak nejako v kľude a dal som si na to pozor, vždy to išlo v poho. Ale po odjazdení meraného tréningu som po príchode do depa ešte s roztrasenými rukami od adrenalínu vytrhol jeden cvok. A neskôr aj druhý a tretí. Nie je to nič, prečo by sa bunda nedala nosiť a v lete som to ani neriešil. Je to len prekrytie hlavného zipsu, tak načo. Ale teraz na jeseň som si ich prenitoval za nové, nech mi neprefukuje zips. Nerobí mi to vrásky na čele, ale niekto sa nad tým môže predsa len pohoršovať.

Ak by som bol fakt že úplný puntičkár, tak by mohol byť na vodný rezervoár hore nejaký „háčik“ alebo suchý zips. Keď je vrecko plné, je v pohode a drží na mieste, ale po chvíľke sa zošuchne dole a trochu mi to tam zavadzia. Ten suchý zips si tam musím došiť.

A posledná výčitka, ktorá vlastne nie je závada, ale skrátka len vlastnosť. Biela farba je hrozne náchylná na blato. Zostáva taká “zašlá”. Ide to hrozne ťažko vyčistiť. Neberiem to nijako tragicky, ale už asi nikdy nebude ako nová.

Myslím, že som si dobre vybral a neľutujem žiadne evríčko.

Pozrieť na eshope: fullgas.shop/bundy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *