Turistika
05. máj 2017
Navštívené: 1095 x

Posledný aprílový víkend sme sa s vami stretli na našej domácej motokrosovej trati v Senici, aby sme si pojazdili nielen na miestnej technickej endurokrosovej trati, ale hlavne trochu preskúmali okolie v navigačnej časti.

Ako skoro na každej našej akcii, aj na tejto nám do organizácie zasiahlo počasie a trochu sa podpísalo na celom víkende. Úplne prvé bolo kolíkovanie a páskovanie za hustého a výdatného dažďa, neskôr sa celá logistika nezaobišla bez ťahania po slizkom blatovom povrchu.

Všetko sa ale stihlo a už večer sme mohli privítať prvých návštevníkov v all inclusive rezorte. Vojenský stan ako reštika, bar a spálňa v jednom. Gril, ohnisko a toi-toiky sme z pochopiteľných dôvodov nechali vonku.

Na moje veľké prekvapenie, hlavne pre nie veľmi priaznivé počasie, sme sa v stane pri lahvinke Fullgasovice zišli v hojnom počte 10 kusov. Počasie sa stále bláznilo a sobota sa zdala byť beznádejne prepršaná.

Nakoniec sa ale počko ustálilo, trochu vykuklo aj slnko, trať začala obsychať a so stúpajúcou teplotou začala stúpať aj účastnícka základňa. Zas a znova na moje prekvapenie, tentokrát na akciu prišlo viac tých, pre ktorých bola akcia vlastne aj robená. Síce som si myslel, že práve tí sa zľaknú počasia najviac a prídu len jazdci na malých moto, no nakoniec nás veľké motorky so svojim počtom 30 kúskov prebili a na dráhe sme sa s malými moto naháňali len 15ti jazdci.

Po rozprave jazdci dostali svoj „itinerár“ a bolo len na nich, ako si naplánujú trasu a navštívia všetky nami vybrané POI (bod záujmu) s čo najmenším počtom kilometrov. Malé moto mali k dispozícii celú endurokrosovú trať s ľahšími aj ťažšími pasážami. No a tí, čo chceli, mohli trénovať na malej minisuperkrosovej trati, kde sme na záver dňa vyhlásili pretek na tri merané kolá.

Pred stmievaním sa všetci až na jedného, ktorý to nejako nestíhal, dostavili naspäť do kempu, vyhlásili sme výsledky a zahájili voľnú zábavu. Vatra, opekačka, debaty, zhodnocovanie akcie, nové návrhy a tuším sme vymysleli aj niečo nové dobré, len už si nikto nepamätá, čo to bolo. Tak neostáva nič iné, len si to zas zopakovať a tieto dobré nápady si zapísať.

 

V nedeľu sme mali zas k dispozícii trať, ale to už bolo neznesiteľné teplo a začínalo sa aj prášiť, tak sme to moc nehrotili a viacej sme presedeli pri minerálkach a kapustničke. Z môjho pohľadu môžem akciu zhodnotiť len smerom k účastníkom, ktorých chcem pochváliť a poďakovať im.

To, či sa akcia podarila organizačne, musíte zhodnotiť vy, účastníci. Síce je stresujúce to celé organizovať , zabíja to kopec času a kým nie je koniec akcie, neviem sa ani len dobre vyspať, no vždy po akcii som rád, že sa nikomu nič nestalo a už aj plánujem niečo ďalšie. Tak dúfam, že sa znova niekde spolu stretneme v takej dobrej partii a atmosfére, aká bola tentokrát.

Foto: Filip Kalka, Denis Cachovan, Roman Hudák