Cesta
30. jún 2017
Navštívené: 2098 x

Tak sa nám konečne podarilo stretnúť sa a pojazdiť na novo postavenom gokartovom okruhu v Dlhej. Chvíľku trvalo dať to celé dohromady, ale výsledok stál, myslím, za to. A napriek všelijakým predpovediam a skeptickým názorom sme si trať prenajali na 26.6.2017, teda na pondelok a po určitých skúsenostiach sme dali aj hlavnú podmienku, „nehučavé“ výfuky.

Napriek týmto dvom, podľa viacerých negativistov, neprekonateľným podmienkam sa nás nakoniec na trati vystriedalo viac ako 80 jazdcov a jazdkýň. Od skútra našej zdravotnej asistentky cez jogurtovú 125ku, motardy, rôzne naháče či ťažké adventúry, až po okruhové superbiky. Počasie nám prialo úplne od rána a aby nám nebolo tak strašne teplo, tak pofukoval mierny vetrík. Trať mala ideálnu teplotu a pneu sme žmolkovali ostošesť. Pri pár motorkách, ktoré boli už na prvý dojem hlučné, nakoniec prišlo aj na meranie hlučnosti. Chalani ale dokázali utlmiť svoje moto pomocou drátenky zo 120 Db na rozumných 108, a tak okrem jedného sme boli na trať vpustení všetci.

Doobeda sme sa na okruhu striedali v troch skupinách podľa výkonnosti v 15 minútových rundách. 15 minút na jednu rundu sa ukázalo ako dostatočné, pretože niektorí jazdci schádzali z trate tesne pred odmávaním. Dlžka trate a hlavne jeho šírka dovoľuje viac ako 20 jazdcov naraz. Poobede sa nás už zoskupilo viac, a tak sme pristúpili na 4 skupiny po 15 min. Jazdci priebežne prichádzali a odchádzali a spolu s nimi aj diváci, a tak nás tam bolo miestami viac ako 150 moto pozitívnych. Počas dňa sme mali k dispozícii bufet, sedenie v tieni na terase, sociálky a sprchy, ktoré určite prišli na záver dňa vhod.

Samozrejme sa nám nevyhýbali ani pády, no kde inde, ak nie na uzavretom okruhu, si v relatívnom bezpečí môžeme vyskúšať svoje hranice? Našťastie si ani jeden pád nevyžiadal ošetrenie od našej lekárskej asitentky a v podstate všetci pokračovali v jazdení a niektorí aj v padaní ďalej. Naopak služby fotografa a kamerama sme využili naplno, a tak sa môžeme pokochať aj na dobrých spomienkovo-dokumentačných materiáloch. Dúfam, že ste si všetci zúčastnení prišli na svoje a boli ste spokojní. Ja môžem za náš organizačný tím Fullgas.sk len a len poďakovať za Vašu účasť a disciplinovanosť. Nakoniec aj samotní majitelia nám akciu pochválili a ihneď nám ponúkli repete. Síce sme boli po ukončení radi, že je tomu už koniec, nikomu sa nič nestalo a všetci sme odišli po svojich, no na druhý deň už sme sa zamýšľali nad ďalším termínom. Ak by bol teda z vašej strany záujem o repete, radi to znova zorganizujeme.

Ak sa vám páčia fotky, budeme radi ak podporíte fotografa kúpou niektorej z nich. Inak ho tam nabudúce už nedostaneme :)

FB: Boris Konečný

Tel: 0944 056 425
mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.