Rally
23. august 2017
Navštívené: 605 x

Keď sa naskytla možnosť zúčastniť sa Hungarian Baja, ktorá je súčasťou FIA & FIM World CUP, bol som zo začiatku dosť skeptický. Mal som rešpekt z tak veľkého podujatia a navyše som na to mal asi najmenej vhodnú motorku.

13. jún 2017
Navštívené: 734 x

Po pretekoch v Piliščéve v máji mám tú česť vám predstaviť ďalšiu chuťovku, tentoraz mimoriadneho charakteru. A bude súčasťou MOTOMIX XL CUP-u.

Autor: Laňďal
27. máj 2016
Navštívené: 672 x

Tento krát začnem sériou neveselých správ. 
V druhej etape mal Babči pád, pri ktorom si poranil ruku. Etapu s problémami dokončil a počas dňa voľna zvažoval, čo ďalej, ale do tretej etapy nenastúpil.

Autor: Laňďal
26. máj 2016
Navštívené: 546 x

Už večer pred etapou sa riešilo dookola počasie a toto bolo kľúčové pre včerajšiu 400-kovú etapu. Reálne mala cca 410 km. 
Intenzívny dážď začal okolo 30 kilometra a na 50-tom už boli plné čižmy. Počas dňa sa striedali krátke úseky bez dažďa, kedy sme trochu obschli, ale to vydržalo vždy len chvíľu a zase lialo. Posledných 50 km vykuklo slnko, ako nám chcelo ukázať, aké lahodné to mohlo byť...

Autor: Laňďal
23. máj 2016
Navštívené: 584 x

Prvá etapa bola zaujímavá leteckými číslami. Marián Bytčanek aj Jožo Heuger predviedli výlet v ostrej zákrute do kríkov. Takých miest je tu kopec, ostré zákruty na šotoline v poraste a viditeľné na poslednú chvíľu. Marián dal dokonca prelet cez husacie rajdy. Všetci sme našťastie OK.

Autor: Laňďal
22. máj 2016
Navštívené: 714 x

Včera v noci vyriešili Copo s Janovalom problém chladenia piva (moja elektrocentrála to nestíhala utiahnuť). Majú teda zásadný podiel na pohode a dobrej nálade v bivaku, za čo im patrí všeobecný vďak!

Autor: Laňďal
22. máj 2016
Navštívené: 616 x

Včera bol taký výživný rally deň plný prekvapení. V priebehu dňa dorazili do bivaku všetci jazdci a sme už teda kompletní. Dopoludnie väčšina strávila prebierkami, ktoré sú veľmi jednoduché a nejaká veda sa z toho nerobí, dôraz sa kladie na bezpečnosť. Ak jazdec nemá mousse, musí sa preukázať výbavou na výmenu duše.

Autor: Laňďal
21. máj 2016
Navštívené: 649 x

Dopoludnia sme vyrazili (Rado, Jirkofka, Zdenda a  Laňďal) na zoznamovací výjazd. Prešli sme si niektoré blízke úsekyu tratí z  minulého roka v  okolí Primoštenu, vrátane meranej časti minuloročného prológu.

Autor: Laňďal
21. máj 2016
Navštívené: 1009 x

Tohto roku majú v podstate Slováci svoju vlastnú orientačnú zahraničnú rally. Je ňou Croatia rally 2016 v  prímorskom dalmátskom mestečku Primošten. Výprava dvanástich Slovákov je viac ako neprehliadnuteľná. Napriek tomu, že  táto rally je Talianskou záležitosťou, je myslím jasné, koho bude v  bivaku počuť najviac.

12. január 2016
Navštívené: 717 x

Druhá najvážnejšia rally po Dakare skončila. Trasa z Európy cez Maroko, Západnú Saharu, Mauretániu do Dakaru v Senegale, 12 etáp jazdených podľa roadbooku a deň oddychu absolvovali aj naši pretekári Jano Zaťko a Maťo Benko. Konštatujem, že úspešne.